Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Erdészeti szaporítóanyag gyűjtésének engedélyezése iránti kérelem
Kódszám
ERDIG00017
Az ügy rövid leírása
az erdészeti szaporítóanyag gyűjtése akkor hatósági engedélyhez kötött, ha a törvényben meghatározott bizonyos erdőállapothoz kötödő korlátozó feltételek fennállnak
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: Hatósági nyilvántartásba bejegyzett erdőgazdálkodó
Kizáró okok: Nincs előírva az ügyfél személyes eljárása
Milyen adatokat kell megadni?
Erdőgazdálkodó neve, lakcíme (székhelye), erdőgazdálkodói kódja; kérelemmel érintett erdőrészlet erdészeti azonosító adatai (községhatár, erdőtag, erdőrészlet jel); a tervezett tevékenység pontos leírása
Milyen iratok szükségesek?
Az eljárási díj megfizetését igazoló dokumentum
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
Igazgatási szolgáltatási díj: alapdíj 6.500,- Ft, ezen felül erdőrészletenként 2.000,- Ft; megfizethető befizetési csekken, számlára történő készpénzbefizetéssel, banki átutalással.
Hol intézhetem el?
Az erdőterület fekvése szerint illetékes, erdészeti hatáskörrel rendelkező járási hivatal jár el.
Ügyintézés határideje
A hatáskörrel és illetékességgel rendelkező erdészeti igazgatósághoz történő megérkezést követő 21 nap
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: Fellebbezési lehetőség van
Jogorvoslati lehetőség részletei: Másodfokú erdészeti hatóságként a Pest Megyei Kormányhivatal jár el.
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): A területileg illetékes erdészeti hatóság, amely az elsőfokú döntést hozta.
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): A közléstől számított 15 nap
A benyújtási határidő: A jogorvoslati kérelemmel érintett erdőrészletek számának alapul vételével számított összeg 200%-a (elsőfokú eljárási díj kétszerese)
A fellebbezési illeték mértéke:
Amit még érdemes tudni (GYIK)
1. K: Mennyi a maximálisan gyűjthető szaporítóanyag-mennyiség? V: Nincs konkrétan meghatározott maximális mennyiség, a gyűjtés nem károsíthatja vagy veszélyeztetheti az erdő biológiai sokféleségét, természetes felújulását, felújítását, a védett természeti értékeket valamint az erdei sokféleséget. Szükség esetén az erdészeti hatóság a döntésében előírja a maximálisan gyűjthető mennyiséget.
2. K: Mikor szabad a szaporítóanyagot gyűjteni? V: Bármikor, az erdészeti hatóság döntésében foglalt esetleges korlátozások figyelembe vételével.
3. K: Milyen technológiával szabad szaporítóanyagot gyűjteni? V: A gyűjtés technológiája nem károsíthatja vagy veszélyeztetheti az erdő biológiai sokféleségét, természetes felújulását, felújítását, a védett természeti értékeket valamint az erdei sokféleséget. Szükség esetén az erdészeti hatóság a döntésében előírja a kérelemben megjelölt technológiához képest szükséges korlátozásokat.
Fontosabb fogalmak
erdészeti szaporítóanyag - erdei fafajok magja, a faállomány alatt megtelepült csemetéje, dugványozás céljából szedett hajtása
Vonatkozó jogszabályok
az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény valamint annak végrehajtásáról szóló 153/2009 (XI.13) FVM rendelete; a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalról szóló 22/2012. (II. 29.) Kormányrendelet ; a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. Rendelet ; a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei előtt kezdeményezett eljárásokban fizetendő igazgatási szolgáltatási díjak mértékéről, valamint az igazgatási szolgáltatási díj fizetésének szabályairól szóló 63/2012. (VII. 2.) VM rendelet, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.