Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Betanított állat külső kifutó nélküli tartásának engedélyezése iránti kérelem
Kódszám
JARAS00013
Az ügy rövid leírása
Az állandó menazséria fenntartása során kérlemre engedélyezhető a betanított állat tartása külső kifutó nélkül. Amennyiben a betanított állat télen folyamatosan zárt, fűtött elhelyezést igényel, a járási hivatal engedélyezheti az állat tartását külső kifutó nélkül is. Ebben az esetben a belső férőhely méretét 50%-kal növelni szükséges.
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: A betanított állat külső kifutó nélküli tartásának engedélyezése iránti kérelem előterjesztésére jogosultak köre azonos az állandó menazséria létesítésére és működésére vonatkozó engedély kiadása iránti kérelem jogosultjainak körével.
Kizáró okok: Állandó menazsériát természetes és jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet létesíthet, működtethet és tarthat fenn (a továbbiakban: fenntartó).
Milyen adatokat kell megadni?
Ha az állandó menazséria létestése során csatoltakhoz képest változás történt, a kérelemnek az alábbiakat kell tartalmazni. A kérelemnek tartalmaznia kell: a) az állandó menazséria fenntartójának nevét, lakcímét, gazdálkodó szervezet esetén székhelyét, képviselője nevét, lakcímét, – ennek hiányában – tartózkodási helyét; b) a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény 2. § 6. pontjában meghatározott hozzájárulással az állatokért felelős személy(ek) nevét, lakcímét, – ennek hiányában – tartózkodási helyét; c) a telephely adatait, így különösen a terület nagyságát, befogadóképességét, létesítményei leírását, közüzemi ellátottságát; d) az állat-egészségügyi ellátásról szóló írásos megállapodást vagy szerződést, illetve annak másolatát.
Milyen iratok szükségesek?
Ha az állandó menazséria létestése során csatoltakhoz képest változás történt, a kérelemhez az alábbiakat kell csatolni.A kérelemhez mellékelni kell: a) a tartandó egyedek állatfajok szerinti bontásban megadott listáját, az egyedek egyedi jelölésének módját, az állatok egészségügyi ellátásához szükséges feltételek leírását, valamint az állatok elhelyezésére szolgáló létesítmények méretének, felszerelésének adatait; b) a külön jogszabály alapján kiadott, az állatok tartásához szükséges engedélyek, bizonylatok másolatát; c) az Állatvédelmi törvény rendelkezései, a tartásra vonatkozó külön jogszabályok és a tartásra tervezett fajok egyedei természetes viselkedésének, bioritmusának, biológiai szükségleteinek figyelembevételével elkészített Állattartási tervet, melynek tartalmaznia kell: ca) a takarmányozási program alapelveit, cb) a kötelező védőoltásokat, a megelőző és gyógyító állatorvosi ellátás, azaz az állat-egészségügyi követelmények biztosításának folyamatát, cc) a karantén idejét és módját, a beteg állatok elkülönítésének előírásait, cd) az állatok szökése megakadályozásának biztosítékait, ce) a külső és belső parazitákkal történő fertőződés megelőzésének és kezelésének módjait, cf) a kártevők elleni védekezés módjait, cg) a szaporulat kezelésére, a védett vagy veszélyes egyedek tartására vonatkozó előírásokat, ch) az állatok gondozásával és betanításával kapcsolatos részletes előírásokat, ci) a takarmányok és az alom tárolásának és felhasználásának szabályait, cj) az elhullott állat, a keletkezett állati hulladék, trágya, alom tárolásának, kezelésének és ártalmatlanításának módját, ck) az állatok tartási helyére, valamint az előző pontban felsorolt tárolóhelyekre vonatkozó takarítás, tisztítás és fertőtlenítés eszközeit, anyagait és módját; d) veszélyes állat kiszabadulására, az állatok szükség szerinti mentésére vonatkozó Intézkedési tervet, melynek fajonként ki kell térnie az állatok befogására, fékentartására, illetve rögzítésük lehetséges módjaira; e) az állandó menazséria megszűnésének esetére szóló Felszámolási tervet, benne az állatok további elhelyezésére vonatkozó elképzeléseket; f) az állatok szállításának módját, eszközeit, az ideiglenes telephelyeken használt, az állatok biztonságos elhelyezésére szolgáló létesítményeket leíró Utaztatási tervet; g) a szállító jármű állatszállításra való alkalmasságát igazoló hatósági bizonyítvány másolatát; h) a szállítói engedély másolatát.
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
29. § (1) Az első fokú közigazgatási hatósági eljárásért – ha e törvény melléklete másként nem rendelkezik – 3000 forint illetéket kell fizetni (általános tételű eljárási illeték).
Hol intézhetem el?
A járási hivatal
Ügyintézés határideje
21 nap
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: Fellebbezhető
Jogorvoslati lehetőség részletei: Megyei kormányhivatal
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): Járási hivatal
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): 15 nap
A benyújtási határidő: Az első fokú közigazgatási határozat elleni fellebbezés illetéke ha a fellebbezés tárgyának értéke pénzben nem állapítható meg 5000 forint.
A fellebbezési illeték mértéke:
Amit még érdemes tudni (GYIK)
Ha a betanított állat télen folyamatosan zárt, fűtött elhelyezést igényel mennyivel kell megnövelni a belső férőhely méretét? A belső férőhely méretét 50%-kal növelni szükséges.
Fontosabb fogalmak
Az állandó menazséria fenntartása során kérlemre engedélyezhető a betanított állat tartása külső kifutó nélkül. Amennyiben a betanított állat télen folyamatosan zárt, fűtött elhelyezést igényel, a járási hivatal engedélyezheti az állat tartását külső kifutó nélkül is. Ebben az esetben a belső férőhely méretét 50%-kal növelni szükséges. Ideiglenes menazséria: olyan, állatok tartására szolgáló, nem állandó jellegű létesítmény – ideértve az állatok szállítására kialakított és engedéllyel rendelkező járművet is –, amelyben az utazások során a cirkuszi előadásra, mutatványra betanított, illetve betanítandó állatokból álló állatsereglet él; állandó menazséria: olyan, állatok tartására szolgáló, állandó jellegű létesítmény, amelyben a cirkuszi előadásra, mutatványra betanított, illetve betanítandó állatokból álló állatsereglet az utazásokon kívül él; ideiglenes telephely: olyan megállóhely, ahol az ideiglenes menazséria az utazások során fellépés céljából megáll.
Vonatkozó jogszabályok
a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 21. § (1) c), 33. § (1), 98. § (1), 99. § (1), 102 §116. §; 106. § (3); az illetékekről szóló 1990. évi XCIII.. tv. 29. § (1)-(2) a cirkuszi menazséria létesítése és működtetése engedélyezésének, valamint fenntartásának részletes szabályairól szóló 222/2007. (VIII. 29.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdés,3. § (4) a)-c); 3/A. § az állatok védelméről és kíméletérő szóló 1998. évi XXVIII. törvény 40. § (1); a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági feladatainak meghatározásáról szóló 68/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 4. § (2) bekezdés; 222/2007. (VIII. 29.) Korm. rendelet 3. § (1),6. § (3) bekezdés
Kulcsszavak
Menazséria, állattartás, állatkert, cirkusz, külső kifutó nélküli állattartás
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.