Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Méhraj észlelésének, illetve befogásának bejelentése
Kódszám
JEGYZ00220
Az ügy rövid leírása
Az országhatártól számított tíz kilométeres körzeten belül, a szomszédos állam területéről, vagy ismeretlen helyről származó méhrajt észlelője vagy befogója köteles a települési önkormányzat jegyzőjénél haladéktalanul bejelenteni, aki a kiirtás végrehajtása érdekében értesíti a járási hivatalt, aki elrendeli a méhraj állami kártalanítás nélküli leölését.
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: méhraj észlelője vagy befogója
Kizáró okok: —
Milyen adatokat kell megadni?
Méhraj észlelőjének, befogójának neve, lakcíme, elérhetősége, Méhraj észlelésének vagy befogásának pontos helye, ideje
Milyen iratok szükségesek?
—
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
illetékmentes
Hol intézhetem el?
jegyző
Ügyintézés határideje
A jegyző soron kívül köteles eljárni.
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: _
Jogorvoslati lehetőség részletei: —
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): —
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): —
A benyújtási határidő: —
A fellebbezési illeték mértéke:
Amit még érdemes tudni (GYIK)
Milyen esetben kell a méhraj észlelése, befogása esetén bejelentést tennem? - Az országhatártól számított tíz kilométeres körzeten belül, a szomszédos állam területéről, vagy ismeretlen helyről származó méhrajészlelése vagy befogása esetén.
Hol kell bejelenteni az észlelést, befogást? A települési önkormányzat jegyzőjénél.
Mi a bejelentés jogszabály által előírt következménye? A bejelentést követően a jegyző értesíti a járási hivatalt, aki elrendeli a méhraj leölését.
Mi a méhraj? A méhcsalád természetes szaporodása vagy mesterséges szaporítása révén keletkező, fiasítás nélküli, kisebb egyedszámú méhcsalád
Fontosabb fogalmak
Méhraj: a méhcsalád természetes szaporodása vagy mesterséges szaporítása révén keletkező, fiasítás nélküli, kisebb egyedszámú méhcsalád
Vonatkozó jogszabályok
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 33. § (2) bekezdés 3. pont
A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 28/B. § (1) bekezdés, 33. § (2) bekezdés, 107. § (2) bekezdés , 116. §,
A méhállományok védelméről és a mézelő méhek egyes betegségeinek megelőzéséről és leküzdéséről szóló 70/2003. (VI. 27.) FVM rendelet 1. § 3. pont, 2. § 9. § (1), (3) bekezdés, 10. § (2) bekezdés, 18. § (4) bekezdés
Kulcsszavak
méhraj, méhraj észlelése, befogása, járási hivatal, ismeretlen hely, szomszédos állam, leölés, irtás, gazdátlan javak elsajátítása
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.