Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Kisfeszültségű hálózati elem esetén üzembe helyezési eljárás lefolytatásáról szóló bejelentés tudomásulvételére irányuló kérelem
Kódszám
MMBHA00102
Az ügy rövid leírása
Az üzembe helyezési eljárás lefolytatását követő 8 napon belül az engedélyes bejelenti a Hatóságnak. A bejelentéshez csatolandó műszaki dokumentációt be kell nyújtania a Hatósághoz. Az üzembe helyezési eljárás lefolytatásáról szóló bejelentésben foglaltakat a Hatóság tizenöt nap elteltével hallgatással tudomásul veszi, a tudomásulvételt a hiányzó feltételek teljesítéséhez kötheti, vagy a tudomásulvétellel egyidejűleg határidő megjelölésével az esetlegesen hiányzó munkálatok elvégzésére kötelezi a kérelmezőt.
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: Az üzemeltető, a hálózati engedélyes (ill. képviseletére jogosult, vagy meghatalmazott)
Kizáró okok: NEM
Milyen adatokat kell megadni?
A kérelem a következő adatokat tartalmazza: 1. A hálózat (vezeték) megnevezése. 2. A hálózat (vezeték) rendeltetése. 3. Az építési vagy vezetékjogi engedély száma, kelte. 4. A beruházás adatai: az üzemeltető megnevezése és címe. 5. A kivitelezés adatai: a) kivitelező megnevezése, b) kivitelező címe, c) kivitelezés kezdési időpontja, d) kivitelezés befejezési időpontja. 6. Az üzembentartó megnevezése és címe. 7. Az üzembe helyezési eljárás ideje.
Milyen iratok szükségesek?
I. Közcélú hálózat, a termelői vezeték, a magánvezeték, a közvetlen vezeték és azok tartószerkezeten elhelyezett, illetve külső kezelőterű átalakító vagy kapcsoló berendezésének üzemeltetési engedélyezéséhez, valamint az üzembe helyezési eljárás lefolytatásáról szóló bejelentéséhez szükséges dokumentáció: 1. A felelős műszaki vezető (vezetők) nyilatkozata arról, hogy a) az építési munkát a jogerős építési engedélynek, a hozzá tartozó jóváhagyott engedélyezési dokumentációnak, a kivitelezési tervnek megfelelően szakszerűen végezték, b) az építési tevékenységre vonatkozó szakmai minőségi és biztonsági előírásokat, valamint az építési engedélyben meghatározott egyéb feltételeket betartották, továbbá, hogy az építmény rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmas, c) a vonatkozó jogszabályokban és a szakhatósági hozzájárulásokban foglalt biztonság-technikai, az egészségvédelmi, a tűzvédelmi, a környezetvédelmi, a kulturális örökségvédelmi, a természetvédelmi és a vízvédelmi előírásokat betartották. Az ezt igazoló dokumentumokat, vizsgálati jegyzőkönyveket a nyilatkozathoz csatolni kell. 2. Megvalósulási dokumentáció, ha az építési munkát a jogerős építési engedélytől, valamint a jóváhagyott dokumentációtól eltérően végezték, de az eltérés nem minősül építési engedélyhez kötött építési munkának. A megvalósulási dokumentáció megvalósulási térképből és terület-kimutatásból áll, valamint tartalmazza a felelős műszaki vezető (vezetők) eltérést ismertető nyilatkozatát. A külön jogszabályban meghatározott szakképesítéssel rendelkező földmérő által készített vagy tanúsított megvalósulási térképet, amely a hálózat (vezeték) nyomvonala és biztonsági övezete által érintett ingatlanokat ábrázolja, az ingatlanügyi hatóság áltál szolgáltatott hiteles adatok alapján kell elkészíteni úgy, hogy az tartalmazza mind a tervezett, mind a megvalósult állapotot. A területkimutatás helyrajzi számok szerinti bontásban külön tartalmazza a tartószerkezetek által elfoglalt terület nagyságát, és külön a biztonsági övezet által elfoglalt terület mértékét. A megvalósulási térképet és a területkimutatást 1-1 példányban kell elkészíteni. 3. Az üzembe helyezési eljárásról készült hitelesített jegyzőkönyv a jelenléti ívvel és annak mellékletei. II. Az e-közmű adatszolgáltatásra kötelezett leendő üzemeltető igazolása a geodéziai bemérésben szereplő nyomvonal ellenőrzéséről, adatszolgáltatási szintek szerinti minősítéséről és nyilvántartásba vételéről
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
nincsen eljárási költség
Hol intézhetem el?
Az eljáró hatóságok és illetékességi területeik: (A fővárosi és megyei kormányhivatal műszaki biztonsági feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalok illetékességi területei) ________________________________________ Budapest Főváros Kormányhivatala XII. Kerületi Hivatala: Budapest főváros, Pest megye, valamint Ercsi város közigaz-gatási területéből a Százhalombattai Dunai Finomító területe ________________________________________ Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Debreceni Járási Hivatala: Hajdú-Bihar megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye te-rülete ________________________________________ Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Szolnoki Járási Hivatala: Jász-Nagykun-Szolnok megye területe ________________________________________ Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Győri Járási Hivatal: Győr-Moson-Sopron megye területe ________________________________________ Vas Megyei Kormányhivatal Szombathelyi Járási Hivatal: Vas megye területe ________________________________________ Zala Megyei Kormányhivatal Nagykanizsai Járási Hivatal: Zala megye területe ________________________________________ Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Miskolci Járási Hivatala: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Heves megye, Nógrád megye területe ________________________________________ Baranya Megyei Kormányhivatal Pécsi Járási Hivatal: Baranya megye, Somogy megye, Tolna megye területe ________________________________________ Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal Szegedi Járási Hivatal: Bács-Kiskun megye, Csongrád-Csanád megye, Békés megye területe ________________________________________ Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatala: Fejér megye - kivéve Ercsi város közigazgatási te-rületéből a Százhalombattai Dunai Finomító területe -, valamint Veszprém megye, Komárom-Esztergom megye területe
Ügyintézés határideje
az üzembe helyezési eljárás lefolytatásáról szóló bejelentésben foglaltakat a Hatóság tizenöt nap elteltével hallgatással tudomásul veszi
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: Van lehetőség fellebbezésre
Jogorvoslati lehetőség részletei: IGEN; Fellebbezés
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): Budapest Főváros Kormányhivatal Metrológiai és Műszaki Felügyeleti Főosztály Műszaki Felügyeleti Osztály (BFKH-MMFF-MFO)
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): műszaki biztonsági feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalok
A benyújtási határidő: A döntés közlésétől számított 15 nap.
A fellebbezési illeték mértéke: 5000 forint
Amit még érdemes tudni (GYIK)
NINCS
Fontosabb fogalmak
hálózati engedélyes, közcélú hálózat
Kulcsszavak
, üzemeltető, üzembe helyezési eljárás
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.