Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Növényvédő szerek minőségének és csomagolásának hatósági ellenőrzése iránti kérelem
Kódszám
NOVTA00002
Az ügy rövid leírása
Amennyiben a növényvédő szer felhasználója nem elégedett a növényvédő szer minőségével (pl. hatástalannak ítéli), vagy a csomagolást szabálytalannak ítéli (nem megfelelő csomagolóanyag vagy feliratozás), kérheti a növényvédő szer vizsgálatát. A vizsgálathoz szükséges mintát a növény- és talajvédelmi feladatkörben eljáró megyei kormányhivatalok jogosultak megvenni.
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: minőségi kifogást bárki tehet
Kizáró okok: Nincsen ilyen eltérés.
Milyen adatokat kell megadni?
a bejelentő adatai, a kifogásolt növényvédő szer neve, kiszerelési egysége, fellelhetősége (vásárlás helye, címe), a vásárlást igazoló dokumentumok (számla, szállítójegy, növényorvosi vény)
Milyen iratok szükségesek?
Nem kell csatolni semmit.
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
A bejelentő számára az eljárás illetékmentes. Nincs díja a hivatalból végzett mintavételnek sem, a laborvizsgálatot az fizeti, akit jogsértés miatt a hatóság elmarasztalt.
Hol intézhetem el?
járási hivatal
Ügyintézés határideje
A határozatot, az eljárást megszüntető végzést, a kérelemnek az eljárásra hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatósághoz történő megérkezését követő naptól számított 21 napon belül kell meghozni és gondoskodni a döntés közléséről. Az ügyintézési határidő a laboratóriumi vizsgálat elvégzéséhez elengedhetetlenül szükséges időtartammal, de legfeljebb két hónappal meghosszabbítható.
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: minőségi kifogás esetén az fellebbezhet, akivel szemben a hatóság eljárt, a bejelentő nem fellebbezhet
Jogorvoslati lehetőség részletei: Pest Megyei Kormányhivatal
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): járási hivatalhoz
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): A fellebbezést – ha törvény vagy kormányrendelet eltérően nem rendelkezik – a döntés közlésétől számított tizenöt napon belül lehet előterjeszteni.
A benyújtási határidő: Az elsőfokú közigazgatási határozat elleni jogorvoslati eljárás díja – a (4)–(6) bekezdésben foglalt eljárások kivételével, az 1. melléklet eltérő rendelkezésének hiányában – amennyiben a fellebbezés tárgyának értéke pénzben megállapítható, a fellebbezéssel érintett vagy vitatott összeg minden megkezdett 10 000 forintja után 500 forint, de legalább 10 000 forint, legfeljebb 500 000 forint. Amennyiben a fellebbezés tárgyának értéke pénzben nem állapítható meg, úgy a jogorvoslati eljárás díja 10 000 forint.
A fellebbezési illeték mértéke:
Amit még érdemes tudni (GYIK)
• Használható-e a gyanús növényvédő szer? - Válasz: A laboratóriumi vizsgálat eredménye alapján válaszolható meg. • Ha már használtam a gyanús növényvédő szert, akkor az okozhat-e problémát? - Válasz: a laboratóriumi vizsgálat eredményéig a kezelt élelmiszert, takarmányt ne használja fel, más szerrel ne kezelje, a gyanús készítménnyel további kezelést ne végezzen.
Fontosabb fogalmak
növényvédő szer engedélyokirata: a növényvédő szer forgalomba hozatali és felhasználási engedélye
Vonatkozó jogszabályok
• az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény 30. § (1) bekezdés d) pont, 37. § (2) bekezdés b) pont , 39. § (2) bekezdés, 57. § f)-g) pontok, 60. § b) pont, 60. § b), d)-e), m) pontok, 70. § (2) bekezdés; • a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet • A növényvédő szerek forgalomba hozataláról valamint a 79/117/EGK és a 91/414/EGK tanácsi irányelvek hatályon kívül helyezéséről szóló EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1107/2009/EK RENDELETE (2009. október 21.) • a növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet 5.§ (2) bekezdés, 45.§ (1)-(2), (4), (6) bekezdés • a növényvédő szerek forgalomba hozatalának és felhasználásának engedélyezéséről, valamint a növényvédő szerek csomagolásáról, jelöléséről, tárolásáról és szállításáról szóló 89/2004. FVM rendelet 28. § (1), (2), (4) bekezdés • a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 21. § (1) bekezdés b) vagy d) pont, 33. § (1) bekezdés, 71. § (1) bekezdés, 98. § (1) bekezdés, 99. § (1) bekezdés, 102. § (1) bekezdés, 116. §, 157. § (4) bekezdés • a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény 2. § (4) bekezdés • a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei előtt kezdeményezett eljárásokban fizetendő igazgatási szolgáltatási díjak mértékéről, valamint az igazgatási szolgáltatási díj fizetésének szabályairól szóló 63/2012. (VII. 2.) VM rendelet 4. § (3) bekezdés
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.