Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Közösségi szálláshely megszüntetésének bejelentése
Kódszám
JEGYZ00638
Az ügy rövid leírása
A szálláshely megszűnését a szálláshely-szolgáltató köteles a jegyzőnek a megszűnést követő nyolc napon belül - bejelenteni. A jegyző a bejelentést követően haladéktalanul törli a szálláshelyet a nyilvántartásból.
Ki jogosult az eljárásra?
Ki jogosult az eljárásra?: A szálláshely szolgáltató
Kizáró okok:
Milyen adatokat kell megadni?
A megszűnő közösségi szálláshely aznosításához szükséges adatok
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
Illetékmentes
Hol intézhetem el?
A települési önkormányzat, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző.
Ügyintézés határideje
21 nap
Jogorvoslati lehetőség
Jogorvoslati lehetőség: nincs lehetőség fellebbezésre
Jogorvoslati lehetőség részletei: A fellebbezést a fővárosi és megyei kormányhivatalnak kell címezni.
Kinek kell címezni a felllebezést (az elbíráslásra jogosult szerv): A fellebbezést a jegyzőnél kell előterjeszteni.
Hová kell benyújtani a fellebbezést (az elsőfokú hatóság, amely a döntést hozta): A fellebbezést a döntés közlésétől számított 15 napon belül lehet előterjeszteni.
A benyújtási határidő:
A fellebbezési illeték mértéke:
Amit még érdemes tudni (GYIK)
Kérdés: Kinél kell bejelenteni a közösségi szálláshely megszűnését? Válasz: A szálláshely fekvése szerinti illetékes települési önkormányzat, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzőjénél. Kérdés: Milyen határidővel kell bejelenteni a közösségi szálláshely megszűnését? Válasz: A megszűnést követő nyolc napon belül. Kérdés: Milyen iratot kell benyújtani a megszűnés bejelentésekor? Válasz: A 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet 2. melléklete szerinti igazolást.
Fontosabb fogalmak
Közösségi szálláshely: az a kizárólag szálláshely-szolgáltatás folytatása céljából létesített szálláshelytípus, amelyben az egy szobában található ágyak külön-külön is hasznosításra kerülnek, s ahol az e célra hasznosított szobák száma legalább hat, az ágyak száma legalább tizenegy
Vonatkozó jogszabályok
a.) a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 2005. évi CLXIV. törvény 2. § 22-23. pont, 6/G. § f) pont; b.) a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet 2. § c)-i) pont, 3. § (1) bekezdés, 12. § (1)-(2) bekezdés, 13. § (5) bekezdés, 15. §; c.) a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvény 26. § (2) bekezdés; d.) a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 33. § (1) bekezdés, 82. § (2) bekezdés, 107. § (2) bekezdés, 116. § e.) az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 33. § (2) bekezdés 26. pont.
Kulcsszavak
közösségi szálláshely
megszűnés bejelentése
bejelentés határideje
bejelentés illetéke
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.